Konečně je hezké počasí...

...a já opět začal chodit na jógu ve Phoenix parku. První hodina byla naprosto úžasná. Pravda, jsem trošku po zimě ztuhlý a rozlámaný, ale věřím, že to se po pár lekcích rychle spraví. Cvičí se v sobotu poblíž zologické zahrady v takovém ďolíku s altánem (kam je možnost se schovat, kdyby náhodou začalo pršet), všude okolo stromy, zeleň a hlavně klid, protože je ještě dopoledne ;)

Navíc je to pro charitu (zaplatíte kolik chcete na konci lekce), takže máte super pocit z toho, že uděláte něco nejen pro sebe, ale i pro ostatní...

Za všechno může Facebook!

Omlouvám se, ale od té doby co jsem na FB to tady trošku flákam. Je v tom tak trošku lenost, přiznávám se. Tak si trošku zrekapitulujme, co se mezitím událo ;)

Volby, domácí dílna, Misha a konference v Bretani , zaměstnanec měsíce, návštěvy, zákaz krmení tuleňů, mezinárodní filmový festival a běhání.

Krátce z ekonomiky...

Tak nezaměstnanost se nám, ke konci minulého roku, ustálila na hezkých 13,4 %. Mnoho čerstvých absolvenů má velký problém sehnat práci a tak častějí volí odchod za prací do ciziny - nejoblíbenější je Austrálie, Kanada, Nový Zéland a USA. Počtem emigrací je Irsko jednoznačně v čele EU - čísla se dokonce blíží roku 1989, kdy byla 18% nezaměstnanost. Emigraci či návrat na rodnou hroudu však často volí i cizinci co sem přišli za prací v době velké slávy Keltského tygra. Dobře to jde vidět u nás v práci (a to jsme mezinárodní firma) kde, od chvíle kdy jsem nastoupil, se poměr cizinců vůči domácím poměrně dost zmenšil.

Vítejte v novém roce 2011

Tak a máme tu další rok v Irsku. Rok po velkých debatách o státním rozpočtu, úsporném balíku, sanací bank a realitní bublině. První rok co se nestěhujeme těsně před či během Štědrého dne. Já stále pracuji v dotMobi a Misha stále pracuje na PhD. Datum návratu zatím neznáme, nikam totiž nespěcháme ;)

Hlavní cíl pro rok 2011: pokořit Carrauntoohil!

Zápisky z cest...

Václav Klaus dnes křtil svou knihu "Zápisky z cest", kterou vydalo nakladatelství Fragment. Když z oné akce odjížděl, shodou okolností na letiště odkud se vydal na návštěvu USA, přemýšlel o tom, zda jěště někdy bude publikovat své dojmy z cestování. Rozhodl se, že tak učiní, protože si je prý jistý, že tím alespoň někomu udělá radost. Naše povídání žádné nakladatelství nejspíš nevydá, ale i tak jsme si řekli, že se s vámi podělíme o zážitky z našeho putování po Bretani... snad to některé z vás taktéž potěší. Část první je o dopravě.


Theme port sponsored by Duplika Hosting.
Domů Back To Top