Druhé referendum o Lisabonské smlouvě

Jelikož se blíží druhé referendum o Lisabonské smlouvě, je po městě vyvěšeno spousty různých billboardů. Rozhodl jsem se tedy vyrazit do města a trošku tuto kampaň zdokumentovat. Raději dříve než později. Mnohdy si člověk řiká, že je ještě dost času, ale nezřídka si to řiká i s křížkem po funuse ;) Z nafocených fotek jsem udělal raději koláž (viz příloha) než je zveřejnil samostatně v galerii. Je to tak hezčí, ale věrte mi, že míň práce to rozhodně není ;)´

UPDATE: do kompaně se zapojují i soukromé firmy (více viz níže).

Zároveň jsem udělal takový mini průzkum (na zvláštní přání) co si zde lidé o Lisabonské smlouvě myslí a jak by volili.

Kamarád z Čech (Kucni), co je zde už nějaký ten pátek

Já bych voli NE, ale většina Irů bude volit ANO. Bojej se sankcí EU a kampaň je tu silná a vysvětluje, že je všechno v pořádku a na LS není nic špatnýho. Zrovna jsem to včera řešil se slečnou, která měla na tričku napsáno "I kiss only boys who vote yes".

Domorodec, programátor

Budu pro odmítnutí, budu volit NE.

Domorodec, product manager

ANO (již podruhé)

Domorodec, ředitel vývoje

ANO (již podruhé)

Ital, lepší programátor ;)

Kdybych musel volit, volil bych ANO. Jednoduše doufám, že nějaká lepší země by vedla Itálii stejně dobře. Nemůže to být horší, než jak to máme teď.

UPDATE: Billboardy soukromých firem

A aby jste si nemysleli, že se dané kampaně účastní pouze politické strany, tak tady máte dva příklady soukromých firem:

Zároveň dnešním dnem (tj. 21.9.) všude přibylo spousty billboardů pro Lisabonskou smlouvu, a většina se soustředí na klíčové slovo ANO. Jsou polepené autobusy a kampaň (propaganda) graduje. Zajímalo by mě, co se odehrává v místních televizních kanálech ;)

PřílohaVelikost
Koláž z billboardů o Lisabonské smlouvě456.04 KB

To je ono! To bude ten hlavní důvod, proč většina lidí stále vzhlíží k Bruselu: "Nemůže to být horší, než jak to máme teď"! Kde ale berou takovou naději? Proč by sbírka odložených "špidlů" bez demokratické kontroly měla fungovat lépe, než domácí dravci, na který aspoň trochu vidíme? Kéž z toho blouznění procitneme dřív, než bude všechno v Bruseli...


Theme port sponsored by Duplika Hosting.
Domů Back To Top