Rok 2009

Tak a je tady konec roku (a než tento článek dopíšu, tak bude začátek dalšího), což je ideální příležitost pro krátkou rekapitulaci a pár novinek ;)

Sběratelka titulů

Misha úspěšně dokončila magisterské studium (M. Phil), obor: anglo-irská literatura a plynule se přehoupla do studia doktorského (opět Trinity College), obor: současná severoirská literatura, pracovní název dizertace: Re-imaginations of Belfast: A Space to belong. Přerušila doktorské studium v Praze (aby toho nebylo málo ;) a spolupořádala konferenci o irské literatuře v Praze na FF UK.

V soukromí se převážně věnuje pletení, pečení a Farmvillu ;)

GorTh a práce

Práce se mě stále drží a doufám, že se bude držet i nadále. Shánět práci v současné době by se mi opravdu nechtělo, a to i přesto, že s angličtinou jsem na tom už o trochu lépe. Žádné další velké propouštění nenastalo. Jedinou novinkou je (teda jak pro koho), že se bude měnit vlastník (investoři). Zatím ale nevíme kdy, ani kdo to bude a hlavně nevíme, zda nepřichystá nějaké změny.

Stěhování před Vánocemi

Blížil se konec nájemní smlouvy a tak jsme zvažovali, zda nám současný nájem vyhovuje, či zda je na čase zvednout kotvy (přeci jenom celý rok na stejném místě, to je hodně) a posunout se o dům dál. Zvažování nebylo nakonec tak těžké. V původním bytě byla příšerná trouba, matrace, ze které byl člověk ráno rozlámanější než večer a nefungující sprcha – to vše by šlo relativně dobře vyřešit, kdyby majitel bytu nebyl Ir. Co jsme zatím slyšeli a zažili, tak se tady majitelé bytů o samotné byty moc nezajímají – nebo aspoň o ty levné ne ;)

Ceny nájmů šli poslední dobou dolů a navíc to, co jsme původně viděli jako výhodu – lokace v centru města, se samozřejmě nakonec ukázalo jako nevýhoda. Hluk, prach a světelné znečištění.

Misha se tedy pustila do hledání nového bytu. Hledali jsme něco za přibližně stejnou cenu, ale dále od centra, v klidnější lokaci. Nabídek bylo více než loni a tak jsme nechali hledání až na poslední dva týdny, což se nakonec ukázalo být poněkud hektické. Relativně brzo jsme našli úplně nový byt v nové bytové výstavbě na jižní straně Dublinu. Vybavení kompletně nové, centrální topení a možnost připojení na internet jak pomocí DSL (Eircom), tak pomocí kabelu (Chorus NTL aka UPC) – prostě ideál. Sice opět blízko nemocnice, ale naštěstí daleko od místa kudy jezdí sanitky.

Po dohodě s agentem (říkejme mu třeba Hugh) jela Misha i se všemi potřebnými doklady a zálohou zarezervovat dotyčný byt. Raději dříve než později, protože stěhovat jsme se chtěli už za dva dny. Během cesty pro jistotu zavolala Hughovi, zda vše platí – bohužel tomu tak nebylo! Někdo mu za byt stihl zaplatit dříve a to i přes to, že jsme s ním byli dohodnuti. To teda k udělání si obrazu o službách místních realitních agentů. A hledání začalo nanovo, tentokrát ještě více hekticky, a nervozita narůstala.

Nakonec vše dobře dopadlo, byt jsme našli v naprosto úžasné lokalitě, více viz fotky v příloze.

Poděkování

Chtěli bychom poděkovat všem návštěvám a nocovníkům, kteří se u nás v Irsku zastavili a pokecali s námi, udělalo nám to velkou radost… moc děkujeme! Jmenovitě: Barbaře s Jasonem, Sarah, Shinwha a Lion, Karolovi s Lindou, Prášilovic rodině, Radvanovi a v neposlední řadě Trnkovic tlupě! ;)

PřílohaVelikost
Tak už máme sbaleno...137.49 KB
Přestěhováno... dvornímu stěhováku to dalo pěkně zabrat ;)134.69 KB
Výhled z nového bytu... No more Guinness this year :(130.25 KB
Pohled z Phoenix parku na náš současný byt (bílá budova)196.24 KB
Tak to je naše aktuální mapa bydlení po Dublinu182.25 KB

Theme port sponsored by Duplika Hosting.
Domů Back To Top