The Dark Knight...kam se hrabe Bitner.

Ano, ani my jsme neodolali a nechali se strhnout davovým šílenstvím Batmanovského fanclubu, jehož motto jest: "To prostě musíte vidět!" Takže jsme si zakoupili lupeny a vyrazili jsme shlédnout poslední díl batmanovské série. Po celém dni stráveném ve městě přecpaném turisty naše nadšení trochu opadlo... ale jelikož jsme silné nátury, zatli jsme zuby a usedli do sedadel.

Ještě před premiérou se všude mluvilo o exkluzivním výkonu Heath Ledgera v roli Jokera... jak by řekl Jára: "Kam se hrabe Bitner, to se nedá srovnat". A musím s velkým Járou jedině souhlasit. Jeho sžití s rolí je nevídané, až člověka mrazí v zádech. Zlosyn, který páchá zlo pro čirou radost a je v tom mimochodem děsně dobrej. Tím víc si říkám, že je škoda, že už s Ledgerem uvidíme jen jeden film (Imaginarium of Doctor Parnassus, leden 09).

Joker trochu zastiňuje ostatní členy hvězdného obsazení filmu, ale i tak, klobouk dolů. Nebudu zde zmiňovat žádné detaily, ale musím vás upozornit na roli policejního komisaře. Klaďas, co brání životy nevinných a trestá padouchy (alespoň se o to zuby nehty snaží). To vše v podání Gary Oldmana (alias Siruse Blacka z HP).

Film je krapet delší (2,5h), ale i tak se to dá s přehledem zvládnout. Je totiž tak dynamický, že má člověk co dělat, aby stihl sledovat všechny ty zápletky. Samozřejmě, že by se dalo mnohé vytknout, ale celkový dojem je výtečný. Nikoho nepřekvapí konec, který samozřejmě nevyzradím. Jen řeknu, že je "otevřený" dalším pokračováním...

ja uz se na novy dil batmana hrozne tesim.. a uplne zavidim, ze uz jste ho mohli v kine videt... v cz ma premieru asi za 2 tydny.. uz abych si sel stoupnout do fronty na listky. Jen se bojim too jak o tom vsichni basni.... abych pak zas nebyl zklamany ;)

Mno, uz se to blizi - hlavne od toho necekej moc, znas to ;)


Theme port sponsored by Duplika Hosting.
Domů Back To Top