Jak nás vidí irský tisk.

Při pravidelném pročítání místních periodik jsem narazila na mnohé zprávy o Češích. Není jich mnoho (těch zpráv, Čechů jsou tu mraky), ale když se poskládají k sobě, utvoří celkem zajímavou mozaiku.

Předmětem první zprávy jsme jako stát nebyli přímo, aspoň ne na 100%. Článek pojednával o Rusku a jeho postavení k americké zahraniční politice. Samozřejmě, že nemohla chybět zmínka o radaru. Podtitulek byl všeříkající: "Rusko odsuzuje dohodu USA o radaru a přemýšlí jak se pomstí." Nemusím psát komu se asi budou chtít mstít, že? Žádné konkrétní detaily odvetného plánu článek neuvádí, bohužel, chtěla jsem vás varovat. Medveděv se pouze nechal slyšet, že "Rusko nepropadne hysterickému záchvatu, ale zváží odvetná opatření."

Další zpráva byla tak trochu úsměvná. Vylepšuje reputaci našeho premiéra MT. Pokud jste pražští, tak místní noviny doporučují navštívit restauraci "U Vladaře" na Starém městě. Výtečná kuchyně a velice příjemný personál. Na konci oslavné ódy jako perličku uvádí, že to přeci musí být dobrý podnik, když tam chodí i samotný Mirek!!!

A co dál? Přes inzeráty na závody na brněnské ploché dráze skoro nic moc. Doma prý v TV novinách proběhla zpráva o Čechovi, který nedaleko Galway zabil svoji bývalou. To je celkem děs, když přijedete na návštěvu za účelem vraždy. Holka se tu cca rok starala o nějakého zrakově postiženého pána a místní ji celkem brali. Mno, přijel hoch, pohádali se a on ji zabil. To není dobrá vyhlídka do života, když je vám něco přes dvacet.

Poslední zprávou, která nějakým způsobem zmiňuje ČR je článek o místním katolickém woodstocku. Jde o víkendové mega setkání mladých veřících, jen místo koncertů budou poslouchat kázání a modlit se. Jedním z hlavních mluvčích je český mladík, který, ač vychován jako nevěřící, byl v 18 osvícen a bude o svých zážitcích vyprávět ostatním.

Toť prozatím doposud vše o ČR v místním tisku. Naše zpravodajská relace se vám již brzy přihlásí se svým plánovaným politickým okénkem.

O Češích se píše leccos. A taky pro ně - například před jistou dobou se v Rakousku psaly pro Čechy cedulky: Češi, nekraďte nám tu!! A ejhle, co se přihodilo nám na dovolené v rakouských (a taky kousek německých) Alpách hnedle minulý týden? Teda nám... Karlouš můj milý za to může. Prostě si na jednom z horských vrcholů odložil foťák kousek vedle, a šel si posvačinkovat. Pak ho popadla touha vytvořit nádherná fota smaragdových údolí, jiskřivých potoků a jásavých květin - a hle, mašinka fuč!! Naštěstí se to stalo druhý den našeho pobytu, takže o mnoho jsme nepřišli (no i když - kámoška má oblíbená tam měla působivé foto se zataženým břichem a moc se těšila, jak ho bude všem ukazovat!). Přesto jsme podezíravým zrakem prohlíželi nádobíčko každého fotografa, div jsme to, chudákům, nervali z ruky. Když se nám podařilo sestoupit z výšin do civilizace, poptávali jsem se, zda někdo neodevzdal NALEZENÝ (v Rakousku se přeci nekrade) fotoaparát. Jeden tam měli, pěkný, mnohem lepší než náš, ale čestně jsme přiznali, že to není on. Náš miláček byl odřený, nefungovalo přibližování a jelikož hned první den našeho pobytu Kájovi vypadl z ruky, tak byl i trošku nakřáplý. (Podezírám svého chotě, že se ho nenápadně kdesi nad propastí zbavil!!! Místo truchlení totiž nadšeně plánoval, jak si pořídí nový...). Já jsem přejícná - ať si ho nový majitel PĚKNĚ užije! Jinak dovča nádherná, sluníčko, milá obsluha v každé horské boudě (almě), výborná Knedlsuppe, slaďoučký Apfelstrudel mit vanille souse, jen to pivko malinko divné. Nadlouho jsem vyléčená z citrónové zmrzliny - zatímco u nás prodávající pečlivě odškrábne kopeček a ještě ho tak všelijak umenší, tak tam teda ne! Původně jsem chtěla 2 kopečky - citrónový a vanilkový. Když jsem zahlédla, jakou porci lidé přede mnou dostávají, honem jsem své požadavky přehodnotila: eine kleine zitrone eis! Dostala jsem porci zvící menšího květáku, kyselou jak blázen, až mi to hořklo na madlích, sušenku pod tím nevidět. Odbobně dopadla kámoška a nejlíp volil Kája - dal si jogurtovou, kterou ovšem neměl šanci zbaštit, protože jsme ji potřebovaly na vyrovnání naší chutě. Takže Seefeld, Mittenwald a další krásná městečka, místečka, říčky a tak VŘELE DOPORUČUJI! Jo ještě - chválím vznik fotogalerie! Pa Jířa.


Theme port sponsored by Duplika Hosting.
Domů Back To Top