Stále žijeme ;)

Je to už celý měsíc co jsme v Irsku ;) Místní Tesco bojuje s Lidlem o zákazníky a tak nedávno proběhla velká akce "Zlevníme vše co půjde, ale hlavně naše produkty (Clever, Mince, etc.)" oficiálně nazvaná "We won't be beaten on price!". Opěvovanému Irsku se holt už tolik nedaří (jak jde slyšet ze všech stran) a tak lidé začínají více koukat na ceny.

Je mi jasné, že většina z vás již dlouho očekává článek o politice, ale nějak se nám ještě nepodařilo se k tomu dokopat. Též na nás musím prásknout, že flákáme i návštěvy místní pekárny, což jde spolu ruku v ruce. Jenom tak stručně: místní vláda (něco jako naši socani :) se snaží zalíbit voličům a udělat něco pro současnou krizi ve stavebnictví a tak si vymysleli, že se v Dublinu bude stavět metro - wow. Což by nebylo až tak nejhorší, kdyby zároveň neměli zdravotnictví v tak špatném stavu, jak jsme slyšeli (naštěstí jsme to ještě nemuseli otestovat :).

Dovolím si tedy sepsat takový mišmaš všedních drobností. A když už jsem nakousl ty obchody: nedá se tady sehnat tvaroh, což je neštěstí pro všechny mlsné jazýčky :( Aspoň že tady mají mascarpone, jinak bych to nepřežil ;) Dále je problém sehnat naběračkou, ale snad se nám to podaří ;)

Práce

Práci jsme ještě nesehnali, ale snad to bude lepší než s naběračkou ;) Misha čeká, zda ji vyberou do druhého kola ohledně práce v univerzitní knihovně a já stále rozesílám své CV. Pozic je relativně dost, ale má to svá úskalí. První je samozřejmě angličtina, takže na tom pracuji a nějakou chvilku ještě pracovat budu ;) Druhé úskalí je definice pracovní pozice. Když se v Čechách řekne "PHP Web developer" znamená to (aspoň si to myslím), že většinou ovládá PHP, (X)HTML + CSS a JavaScript. Mimochodem, hodně populární je AJAX. Tady to buď znamená, že k tomu umí ještě hodně dobře pracovat s Photoshopem a Flashem (používat to umím, ale profík rozhodně nejsem) nebo že má i odbornou znalost některého z "vyšších" programovacích jazyků - C, Java či Python. Shodou náhod mám sebou příručku Pythonu, takže si sem tam před spaním o něm čtu ;)

P.S.: omlouvám se všem, kterým výše zmíněné zkratky nic neříkají.

Vlastní projekt

Ve volném čase jsem se rozhodl, že se pokusím rozjet v Irsku diskusní server - cyberspace. Zkusil jsem tedy, zda je doména volná - je ;) - a rozjel registraci. Což teda neni oproti registraci v Čechách žádná sranda. Tady totiž musíte podat odůvodněnou žádost. Existuje zde jedenáct kategorii, a pod některou z nich musí registrované doménové jméno spadat. Kategorie jsou: osobní jméno, jméno společnosti, registrovaná ochranná známka, registrované obchodní jméno, státní orgán, název publikace, jméno školy, jméno politika, název sdružení, osobní obchodní jméno nebo "volné jméno". Volba padla samozřejmě na poslední kategorii, tím to však nekončí. Slovy českého registrátora, skrz kterého se o registraci pokouším: "Pokud doménové jméno nepatří do žádné výše uvedené kategorie, je třeba nárok doložit dopisem popisujícím podrobné vztahy k názvu registrované domény". A tak jsem to všechno hezky sepsal, poslal jim to a teď čekám a čekám, zda se nade mnou smilují a registraci mi povolí.

Abych se přiznal, tak k celé této akci mě vybičoval můj druhý potenciální zaměstnavatel, který se pyšní tím, že spravuje "jediný" irský diskusní server (tady je v módě tomu říkat "social network site"). Ten jejich diskuzák je prostě nic moc, někdo by jim měl ukázat, jak se to dělá ;)

Indové

Česko-indická kulturní výměna stále pokračuje s většími či menšími úspěchy. Rashmina už umí udělat štrúdl a Misha se dozvěděla, že kudrnaté vlasy jsou znakem neupravenosti a proč si je nenarovná, aby vypadala k světu. Rashima pro to použila výraz "wild", čímž asi chtěla říct, že je Misha pěkná divoška (což mi ani v nejmenším nevadí ;). Navrhla tedy, že Mishu trošku zkulturní a vlasy ji narovná. Co se dalo dělat, v rámci udržení dobrých vztahů jí na to Misha kývla, sama zvědavá, jak bude vypadat. Výsledek můžete posoudit na fotce v příloze. A aby toho nebylo málo, tak vám z této akce přinášíme i fotku samotné Rashminy - naleznete tamtéž ;)

PřílohaVelikost
Ovečka ;)140.58 KB
Misha a její nový koníček146.19 KB
Rasmina v akci98.67 KB
Misha134.41 KB

Ahoj, tady Jiřka. Konečně jsem se přihlásila. Jen chci poznamenat, že jsem si vždycky myslela, že je Míša mimořádně krásná, ale ty zrzavé dlouhé rovné vlasy jí moc sluší. Jinak ale preferuju "wild" style. Mějte se:)

Rika se v Irsku tem Tesco value produktum taky "Tesco shite"? :-)

Btw, http://www.youtube.com/watch?v=OIIRmIQVXrE&NR=1

spatne hledate, tvaroh maj v kazdym lepsim polskym nebo litevskym krame. dobrou chut .-)

(pripravte si rustinu.-))


Theme port sponsored by Duplika Hosting.
Domů Back To Top