Utíká to jako voda...

A že tu máme té vody hoooooodně. Nevím proč vodu, co chybí Španělům, nedováží z Irska a proč se s ním dřou až z Nového Zélandu... Prší tu požehnaně, což jsme ovšem trochu očekávali. Naší nejčastěji používanou větou se tudíž stalo: "Možná bude pršet." A s touto předpovědí slavíme velké úspěchy, kam se na nás hrabou rosničkáři!

Dneska je příspěvek na mě, protože GorTh je teď na roztrhání. Už od včera mu volají agenti a on si procvičuje svoje komunikační schopnosti po telefonu. Jo, v pátek jde na pohovor, a tak jsme dneska museli jít koupit nějaké hadříky (GorTh protestuje, toto slovo se mu zdá příliš zženštilé). Měl totiž od agenta nařízené: "Dress smartly." A na to by ty jeho tradiční tepláčky nejspíš nestačily.

Jinak si to tu zatím pekelně užíváme. Byli jsme v kině (abychom na počest Temuda drželi tradiční kino-úterky). Až u nás budou dávat Kung Fu Pandu, tak na to jděte. Kam se hrabe Shrek! Devadesátileté babky, co seděly v řadě před námi, se doslova válely smíchy (i když jsme si nejdřív mysleli, že mají nějaký záchvat).

V průběhu času se staly dvě velké události... tři velké události: Rashmin (Fílo, pro pořádek Rashmin je ženská) měla narozeniny a manžel na to zapomněl, musel jí pak na usmířenou vzít nakupovat. GorTh ztratil klíče a koupil si svůj druhý mobilní telefon v životě (teď právě sedí na gauči a už půl hoďky fotí sám sebe) + pršelo, prší a pršet bude. Tom také dostal v obchodě s herníma figurkama (games workshop) postavičku trpaslíka za to, že řekl, že Skotsko je hezčí než Irsko a majitel obchodu je Skot. Do obchodu nejspíš ještě půjdeme, protože si GorTh toho trpaslíka chce namalovat :)

Některé obchody už ovšem navštěvovat nemůžeme. Jedná se hlavně o Chapters (obchod s knihama) a LUSH. Tam se parádně utrácí. Knihy nemáme kam dávat a koulí do vany máme tolik, že se můžeme koupat 3x denně.

Říkala jsem si, že si na blogu udělám kulinářské okénko. Indové si pořád vyvařují nějaké ty svoje specialitky a voní nám s tím pod nos. Občas se s námi podělí, ale bohužel jen o smrtelně pálivá jídla. My se také činíme. Zrovna dnes jsme si dali ovečku. Byla vynikající !!!

PřílohaVelikost
Rashmin měla narozeniny134.06 KB
Večerní chvilka s novinama99.57 KB

tak jsem se dlouho tak nezasmal, jako u poznamky o Gorthovych teplackach, uplne jsem zapomel jak chodil oblecen do prace. :) Tz. chtelo by to foto Gortha v obleku, kdyz bude pekne foto slibuji, ze si ho vytisknem a povesime v Mouse na nastenku! :)
Tesil jsem se na foto Rashmin ktera mela narozeniny, ale jsou tam jen nejake lahve:( S omluvou za neznalost indickych jmen a s pranim vseho nej k narozeninam...
Ja byl ted dva dny sam doma, jelikoz Kaca s Matejem zustali na chalupe, takze jsem mozna trumfl Gortha v sezeni u compu:) Hral jsem Trackmanii jednou do pul paty do rana a druhy den do tri... Pak jsem cestou do postele zakop o detskou ohradku az jsem si ukopl nehet na prostrednicku, takze krome krvavych oci mam i krvavy prst na noze. No, ale jelikoz se mi dnes rodinka vraci, budu zase hodnym tatou a budu chodit spat drive (teda dofam...). Je tezky vypnout pocitac, kdyz zrovna vyhravam:D
Preji Vam mnoho uspechu v IR.

Díky mistře. Na fotkách Indů se pracuje (bez obav :), bohužel jsem zatím nápadu, jak to zaonačit. Nevim jak bych se tvářil já, kdyby najednou přišel Ind, vyfotil si mě, poděkoval a odešel ;) Tudíž veškeré reálné i nereálné návrhy jsou vítany.

Co palec, je už v pořádku?

Tak uz take posilam pozdravy smer Irsko - konecne jiz z poradneho internetu (nic proti tomy MysoDirnimu :), ale 30/30MBit z pohodli domova je 30/30MBit z pohodli domova (pardon za lehky IT ulet).

Jinak rozhodne se pripojuji k napadu Tomase pekne nafotit az si bude zkouset nove obleceni. Videl jsem ho zatim vzdycky jenom v kratasech / teplakach a triku ... jo maximalne myslim v nejaky mikine :)

Ahoj,

tak co se týče počasí, jsme na tom stejně, možná o chlup líp. V Praze je typickej apríl. Byl se tu ukázat nový TT, má dredy a je mladší. Nevím sice kolik mu je, ale vypadá na floutka kolem 22 let. Do včera tu s nami seděl i Martin Pešava. Bohužel má již doma připojený internet tak se zase odporoučel a nadále ho budeme vídat jen sporadicky. Moc mě pobavil komentář o Gorthově šatníku, jako bych ho viděl před sebou. Moc ho netrap, měla by si mu udělat takový předvoj, projít pár obchodů a s Gorthem jít pak na jisto. Zároveň by stálo za to takovou přehlídku zdokumentovat.
Rovněž kulinářské okénko je bezvadný nápad, samozřejmě s fotodokumentací. Přes Indy je u nás specialista Filda.
Včera jsem byl na přáteláku Bohemky a tak mě napadá, že tam taky jednu máte, jmenují se Bohemians Dublin, tak si nezapomeňte koupit permanentky:). Četl jsem nedávno v Novém Prostoru, že v Irsku je na fotbale hodně rasistických projevů, to by mohlo být inspirativní. Řeší se tam teď otázka přistěhovalců z druhé poloviny 90 let v kontextu s hospodářskou stagnací.
Jinak u mě doma dobrý, holky se mají čile k světu, Réza už je skoro člověk, začala projevovat i jiné emoce než pláč, občas se i zasměje.

těšíme se na další zážitky, především na Gorthovo nakupování hadříků, zdarec Luboš

Ahoj, tak tady se počasí už umoudřilo. Doufám že v Praze už též nezlobí. Včera jsme byli na poště a už ani nevim jak k tomu došlo, ale Misha povída pánovi za přepážkou: "Dneska je moc teplo..." a pán (evidentně místní) na to: "Vůbec ne, toho není nikdy dost, měli byste si to užít, takových dnů tady moc nebývá" ;) Celkem jsem si už na neustálé oblačno zvykl.

S novým TT držim palce. Napište pak jaké má iniciály ;) Kulinářské okénko i fotbal zatím flákame. O víkendu bylo nějaké velké utkání. Všude bylo plno fanoušku. Na barácích a oknech byla (a ještě je) výzdoba či vlajky Dublinského klubu.

Ohledně hospodářské stagnace teď řeší na rádiu (můj zdroj čerpání výslovnosti a informací :) všechno možné. Celkem veselé je, že jsme do Irska dorazili právě v době stagnace a stoupající nezaměstnanosti. Mnoho přistěhovalců teď opouští Irsko a tak i zaměstnavatelé jsou méně ochotní zaměstnávat cizince, protože se boji, že je brzo opět opustí. Navíc je jeden z nejhorších měsíců pro hledání práce, ale my se toho nebojíme ;)

Teď tady například řešili podporu v nezaměstnanosti. Mnoho přistěhovalců vracejících se zpět do rodné země, se nahlásí před odletem jako nezaměstnaní a nechají si vyplácet podporu přímo na bankovní účet. Kdo by to nebral, že?;) A proto se teď jedná o tom, že podpora v nezaměstnanosti se bude vyplácet týdně a daný člověk si pro ní musí přijít osobně.

Uff, a to už pro dnešek stačí ;)

Pozdravujeme holky, Edu a všechny v MH,
GorTh a Misha


Theme port sponsored by Duplika Hosting.
Domů Back To Top