Kriminální ústředna pátrá, radí & informuje (Indické okénko č.3)

I když někteří z vás žadonili, aby další indické okénko bylo o zajímavostech týkajících se sexuálních hrátek obyvatel exotického subkontinentu, věnuji pár následujících řádků temnějším stránkám života naší spolubydlící a její komplikované povaze.

Bylo mi divné, že mladá a možná i perspektivní žena, (sice pocházející z Indie, což celkem dost předurčuje její směřování v životě), bez jakýchkoliv problémů tráví každý den zavřená v pokoji sledujíc filmy na PC. Většina z nás na to nemá čas, nebo tuto činnost neprovádí v takovém rozsahu, pokud k tomu nejsme donuceni nějakou nemocí, která by nás upoutala na lůžko nebo to není součástí naší profese (myslím tím ty filmy, ne válení se na gauči). Měla bych podotknout, že se jedná o velice nekvalitní filmy, tudíž nelze hovořit ani o duševním obohacení, které by bylo výsledkem jejich sledování.

Tomu, že má Rashmin snahu najít si práci jsem přestala věřit cca po týdnu našeho společného soužití - prakticky jí totiž nic nenutí k tomu, aby se vymanila z letargie spojené s permanentním povalováním se před počítačem. I když přijmeme fakt, že finanční zajištění rodiny je v rukou manžela, předpokládala bych efektivnější, či zajímavější využití volného času. Minimálně pro rozšíření jazykových schopností a dalších dovedností, které by do budoucna mohly přispět k získání práce... nebo se dají brát jako příjemné zpestření života a příležitost ke komunikaci s dalšími lidmi. Jelikož se naše drahá spolubydlící zdá být bez jakýchkoliv koníčků, myslela jsem, že ji alespoň svým příkladem k něčemu motivuji (sama jsem tu začala plést a háčkovat), když už nevyužila pestré nabídky rozmanitých volnočasových aktivit nabízených v rámci denních-večerních kurzů. Obdivně sice hodnotila výsledky mého snažení, ale když jsem se nabídla, že jí něco naučím, řekla, že je to jistě moc složité a ona nemá čas (cože???)

Celá situace je o to komplikovanější, že Rashmin má prý celkem často depresivní záchvaty. Příčina jejích záchvatů úzce souvisí s nadpisem tohoto příspěvku. Rash se stala obětí psychického teroru jednoho ženatého muže, který ji chtěl jako milenku. Jelikož se jednalo o celkem vlivného muže, nikomu se nesvěřila, protože se bála, že by jí nikdo nevěřil – nejen kvůli jeho postavení ve společnosti, ale vše špatné v jejich pojetí totiž pochází od žen. Situace se vyhrotila, když se ženáč pokusil dosáhnout svého tím, že si sáhl na život. Veřejně pak prohlásil, že nevydírá on jí, ale Rashmin jeho a on nemohl tlak unést, a proto skončil v nemocnici. No a to bylo dost pro jeho manželku, která nesnesla hanbu související s tím, jak všichni pořád mluví o nevěrách jejího muže a vystřelila si mozek z hlavy. Případ vyšetřovala policie původně jako možnou vraždu a Rash byla jednou z hlavních podezřelých. Podezření se sice nepotvrdilo, ale manžel mrtvé stejně skončil ve vězení a rodina Rash se kvůli tlaku sousedů musela přestěhovat. Co s dcerou, která vrhá hanbu na celou rodinu? Provdat a to nejlépe někam hodně daleko. A tak se Rash ocitla v Irsku.

Psycholog, šamani a duchovní jí doporučili, aby něco dělala = vyvíjela jakoukoliv aktivní činnost (práce, sport či koníčky). Což si nejspíš vykládá po svém a místo toho, aby se nějakým způsobem snažila deprese zbavit, tak si to užívá. Ano, když mi jednoho dne povídala, že má depku, měla na tváři až jakoby blažený úsměv. Takže celé dny leží u počítače, cpe se a kyne, kyne a kyne (za rok přibrala 20kg). Jelikož měli odjíždět do Indie, chtěla vypadat jako dřív. Její pojetí o tom, jak se má hubnout = nedělat nic a čekat až se přebytečná kila vypaří. I přes nadbytek volného času nevyužila moderně vybavenou posilovnu se saunou, kterou má u nosu a ke všemu zdarma! Nakonec mávla nad kily rukou a koupila si na cestu domů kabát, který je jí opravdu malý... někdo by Rash mohl závidět její „nesnesitelnou lehkost žití“, a možná nás má její osud varovat před tím, co z mladého člověka dokáže udělat lenost, nezájem a deprese.


Theme port sponsored by Duplika Hosting.
Domů Back To Top