Alenka v říši divů... (Indické okénko č. 4)

Mentalita a zvyky našich spolubydlících jsou mi nadále jednou velkou neznámou. Připadám si opravdu jak Alenka v říši divů a přemýšlím, kam až to všechno může dojít a čím nás ještě dokáží překvapit. Bohužel musím konstatovat, že se vždy necháme ukolébat relativním obdobím klidu (pokud nepočítáme neuvěřitelný svinčík) a říkáme si, že už nás nic horšího nemůže potkat. Mnozí nám při vyprávění zážitků s našimi spolubydlícími kladou na srdce, abychom se přestěhovali a že není normální, abychom to s nimi vydrželi déle. Jsme vůči jejich extempore imunní?

Nejsme. K tomuto závěru jsem dospěla minulý týden, kdy bylo ucho našeho pomyslného džbánu utrženo. Blížil se odjezd Rash a Navdeepa do Indie a tak jsme si říkali, že nás čeká období blaženého klidu a pohody. Na chvilku jsme nedávali pozor, nechali se ukolébat a v ten moment přišla facka, z které se probíráme ještě teď a myslím, že naše rekonvalescence potrvá notnou chvíli.

To, že je Rash maximálně líná a nepořádná (doslova jako prase), to nás nemůže překvapit, ale že je její manžel paranoidní, podlý a nespolehlivý magor, to jsme tedy netušili. Málem bych zapomněla na to, že má všechno tak říkajíc „na háku“. Kdybych se ho nezeptala, jak to bude s placením účtů v jejich nepřítomnosti, tak by se neobtěžoval nám cokoliv říct. Samotné placení účtů bude ještě hodně zajímavé, protože si pro cent nechají koleno vrtat a mají za to, že budeme tak hloupí, že vše bez mrknutí zaplatíme. Omyl! Jsme totiž „vyléčení“ a ponaučení od té doby, co jsme Navdeepovi řekli, že jeho kamarád (náš předchůdce) rozbil postel a škodu nezaplatil. On slíbil, že mu peníze na opravu strhne z jeho části kauce na byt. Opět omyl... a jelikož tu postel používáme teď my, tak jsme to my, kdo bude muset škodu platit.

Oba jsou sice již 5 dní pryč, ale jejich další různé „boty“ a nástrahy na nás číhají doslova na každém kroku. Tou nejkurióznější z nich je ztráta nádobí. Netušili jsme, že se u nás v bytě vyskytuje tzv. Bermudský trojúhelník. V pátek dopoledne, po jejich odjezdu, jsem se rozhodla uklidit byt a to pořádně – včetně vytírání poliček a vymytí lednice. Otevřela jsem skříňku nad umyvadlem a říkám si „Co mi tu nesedí?. Aha, kam se poděly zapékací misky?“ Zprvu jsem si myslela, že si je Rash vzala s sebou do Indie. Když jsem ovšem přišla na to, že chybí i všechny utěrky, mixér, váleček, škrabka, cedník, vývrtka a hnusné staré vařečky, bylo mi to dost podezřelé. Kdo by si s sebou bral takový brak? Normálně bych se k ničemu takovému nesnížila, ale jelikož jsem byla v šoku, šla jsem do jejich pokoje, zjistit, kam to všechno schovali. Nedalo mi to příliš práce... šatní skříň byla otevřená a v ní (mezi oblečením) leželo všechno kuchyňské náčiní. Musím zde podotknout, že bych na to přišla tak jako tak, protože jsem měla v jejich koupelně zavřít okno, takže jim muselo být jasné, že „schované“ nádobí najdeme.

Tomáš se sice děsně bavil představou, jak oba potají a po špičkách cupitají z kuchyně do pokoje ukrýt mezi spodní prádlo zašlou vařečku, já jsem ovšem perplex ještě teď. Šlo sice o jejich nádobí, ale my ho přes tři měsíce s jejich svolením používali každý den. Stačilo by přeci říct, ať ho nepoužíváme, ne? Není to fér. I kdybychom si veškeré věci, co nám oni půjčovali, koupili pro sebe, tak to prostě nemáme kam narvat. A co potom nádobí, které si od nás půjčují oni? Aby toho nebylo málo, tak pánev pro jistotu raději vyhodili do odpadků.

Že jim nestojíme za jakoukoliv námahu jsme zjistili dnes. Byli jsme dohodnutí, že si necháme vyměnit matrace. Navdeep měl pozvat někoho z „družstva“, aby to zkontroloval a zajistil náhradu. Tu sice zajistil, ale jen jim a jelikož tu nejsou, tak výměnu musíme zajistit my, protože odpovídáme za byt v jejich nepřítomnosti. To, že nám neposlali ani sms (slíbili e-mail), že dorazili v pořádku už necháváme být... ano, budeme se stěhovat dříve než jsme si mysleli.

chvili tady clovek nenakoukne a uz takove novinky. Stehovani je vopruz, obzvlaste kdyz ceka i mne. Jojo, je to bohuzel tak - a to ani nemusim bydlet s indy. Staci jedna potrhla ceska, ktera posloucha za dvermi koupelny, jestli pri sprchovani neplytvam vodou, a kazdou chvili lateri, ze jsem hlucna, ze moc topim atd. atd.... kde jsou ty nuselske casy! ;-) Tak hodne zdaru, budete to mit za sebou asi driv nez ja :-)

tak to ti rozhodně nezávidíme a soucítíme.

Co to je vlastně zač, ta Češka? Co dělá, že je taková potrhlá?;)

je to normalni kancelarska krysa (jako ja), ktera po praci nema moc co na praci a tak si umele vytvari problemy, ktere by mohla resit :-))) I mne by zajimalo, jestli jeste s nekym chcete sharovat byt nebo uz radeji ne...? Ja myslim, ze sance, ze narazite na nekoho vcelku normalniho, tady snad je :-)
Tak sa majte ;-)


Theme port sponsored by Duplika Hosting.
Domů Back To Top