První interview

Včera jsem byl na prvním interview a rozhodně jsem se nenudil. Do správné ulice jsme sice dorazili s 20ti minutovou rezervou, ale ani to mi nestačilo, abych se ve firmě nahlásil včas. Od agentury jsem totiž nedostal úplně přesnou adresu a abych byl upřímný, též jsem trošku zazmatkoval. Na interview jsem nakonec přišel s více jak půl hodinovým zpožděním. A to že jsem vůbec přišel, za to vděčím Mishe a Kucnimu, ale to je na delší povídání ;)

Omlouvám se všem zájemcům o mé foto v nových kalhotách, košili a botách, ale to že jsem měl toto všechno na sobě, bylo na mě až až. Moc se to na mě nehodí. Programátor má být od přírody společensky nevhodně oblečený ;)

Minulý týden jsem vystavil svůj životopis na třech webech (irishjobs, monster a eolas). Řekl jsem si, že první týden budu postupovat dle rad Kucniho. Velké firmy si najímají agentury a ty pro ně shánějí nové pracovníky. Málokterá velká firma to dělá přímo. Agentury jsou za to placené a proto se snaží. Mno a agentury mají nejraději Monster. Tento postup ale funguje nejspíš jen u žádaných oboru a lidi s praxí. Jinak tady na nikoho práce jen tak nečeká. A kdo ví, jak to nakonec dopadne s mým oborem ;)

Největší "úspěch" opravdu slavil Monster. Následující den po registraci mi volalo asi pět agentur. Chtěly si vždy upřesnit pár detailů. Hlavně jaký si představuju plat a jestli je v pořádku, že pošlou můj životopis do té a té firmy. Všechno jsem jim odkýval ;) I to, že mi nevadí firma, která zprostředkovává "adult content".

Za zmínku ještě stojí Eolas, který byl nejrychlejší. Zavolali mi asi dvě minuty po registraci. Asi nemají co (nikoho) na práci ;)

První interview bylo ve firmě Web Reservations Int. Tato firma se mimo jiné stará o web hostelworld.com, přes který jsme si, shodou náhod, loni na podzim zarezervovali na víkend hostel zde v Dublinu (když jsme jeli na návštevu za Kucnim). Z interview se nakonec vyklubal "pouze" teoretický a praktický test. Což bylo nakonec dobře. Nevim jak bych zvládl vypadat "smartly", když jsem dorazil uhnaný a s takovým zpožděním.

První část obsahovala 25 otázek z oblasti PHP, MySQL, CSS a Linuxu. Pár otázek bylo směřována na porovnání nové a starší verze PHP a MySQL, a to se rovnou přiznám, že jsem pár věcí vůbec nevěděl. Na vyplnění jsem měl něco kolem půl hodiny.

Druhá část byla praktická, kdy jsem měl za úkol naprogramovat dvě stránky. V jedné se zadávala recenze na daný hotel a v druhé se měli všechny recenze zobrazovat. To bylo jednoduché a měl jsem na to hodinu. Veselé bylo, že ač se teoretický test zaměřoval na PHP 5, k programování jsem mě k dispozici "pouze" PHP 4.

S výsledkem testů se mi mají ozvat další týden, tak jsme na to celkem zvědav. Zda jsem uspěl a případně jaký plat mě nabídnou. Je třeba zajímavé, že na rozdíl od Čech, se zde plat dohaduje v roční hrubé sumě. Tak a to je pro dnešek vše ;)

Checht, rocni plat se udava i v UK. Svou cynickou pochybnost, jak vubec muzou vedet, ze bych rok zustal, jsem ovsem nikdy nahlas nevyslovil ;-).

Jinak doporucuji pozadavky na svuj plat "na oko" navysil. V UK prislo kazdemu strasne podezrele, kdyz jsme chteli se svou kvalifikaci prumer. Naopak manazeri nemaji problem nabizeny plat v posledni chvili ponizit, coz muzes akceptovat s oduvodnenim, ze se ti firma libi, nebo mas vztah k oboru... kecy, kecy, plac, plac...

Tý jo, tak mně připadá těžký domluvit si práci v Čechách, natož někde tááámhle, kde teď jste. Taky moc želím toho, že není foto tvého nového ohozu, ovšem hrozí možnost, že bychom tě stejně nepoznali (takže se nežinýruj a klidně se vyfoť!). Moc ti držíme palce, aby se o tebe firmy sápaly a ta roční hrubá mzda byla pořádná (tak si uvědomuju, jestli to z mé strany není tak nějak zištné přání - to víš, když přijede-přiletí chudý příbuzenstvo, tak se o něj budete muset nějak postarat, že jo...já hodně baštím a Kája si potrpí na parádu, znáš, ho...).
Původně jsme vám s Kájou chtěli napsat o víkendu, ale nějak jsme to nestihli. Sice tu lilo jako z konve (asi taky voda na vývoz, nebo co) a tak se venku nedělalo, přesto byl prostě problém k tomu počítači vlézt. Karlouš důležitě něco šmudlikal na rybářských prutech (dělá, jako kdyby na tom závisela naše obživa - naštěstí NE!) no a já ještě pořád mám spoustu restů z doby "intenzívního" šprtání ke státnicím. Vzhledem k mizernému počasí naštěstí Dáša už netrvá na těch borůvkách - no snad to nezakřiknu a ona mi nezavolá, že jedem, víme, jak je akční - a tak si to vychutnám asi až napřesrok.
Navzdory hnusnému počasí si naše dcera na sebe včera večer natáhla kraťasy a hrnula se z domu. Když jsem ji upozornila na nevhodnost úboru vzhledem k nočnímu deštivému chladu, důrazně mi sdělila, že se řídí tatínkovou filosofií oblékat se podle roční doby. Pro redukci takové ledabylé výchovy jsme se vydaly za otcem do obýváku a hle, co vidíme: hlava rodiny sedí u telky v pánské noční košili a na nohou má POHORKY!! K tomu nebylo co dodat, a tak dcera odkráčela do noci v těch svých kraťáskách.....
Mějte se bájo a pište. J.

Ahoooj, diky moc za komentáře, moc se u nich bavíme ;) Foto mého nového ohozu už bylo pořízeno, ale též si řikám, že hrozí ta možnost, že byste mě nepoznali, takže je vlastně úplně zbytečné ho zveřejňovat ;)

S tím souvisí i jedna vtipná historka z interview (aspoň pro mě). Ke konci interview se mě zeptali, jestli mám nějaké dotazy. Zeptal jsem se tedy na pár věcí a jedna z otázek směřovala na "dress code" (předepsané oblečení). Očekával jsem odpověď ve smyslu, že u programátorů se na dress code moc nehraje. Misto toho se Brian na mě podíval a povída: "Hmm, to co máš na sobě je úplně v pořádku, s tím nebude žádný problém...".

Grrr, kdyby mě tak znal ;)

Do toy adult content firmy bych sel hned ... kdyby te nevzali, tak jim dej kdyztak kontakt na mne :)))

Jinak preju hodne stesti s hledanim prace.


Theme port sponsored by Duplika Hosting.
Domů Back To Top