Zdravíme všechny v novém roce Buvola #1

Od našeho posledního příspěvku už uběhl nějaký ten pátek a tak by bylo dobré sem něco nového napsat. Sice máte možnost sledovat krátké zprávy a s mnohými jsme se potkali o vánocích, ale rozhodně bude lepší, když všechny nedávné události sepíšeme a zveřejníme i v rámce normálního příspěvku. Během psaní jsem navíc zjistil, že toho je až až, a tak jsem se rozhodl, že všechny ty události a příběhy rozdělím na dvě části, ať se vám to lépe čte. Dalo mi to pěknou fušku, tak ne že to odfláknete! S chutí do toho ;)

Bydlení, aneb Akce vánoční blesk ;)

Začal bych nejspíše stěhováním. Jak již všichni víte, pohár trpělivosti s Indama přetekl a tak jsme se rozhodli, pro větší duševní pohodu, přestěhovat. Bylo nám sice dopředu jasné, že tímto krokem přijdeme o zajímavý zdroj informací o indické kultuře, ale nedalo se nic dělat.

K přesunu došlo na Štědrý den, kdy já jsem byl v práci (v Irsku se Vánoce slaví až 25tého) a Misha s pomocí našeho kamaráda Kucniho (a jeho auta), nás stěhovala. Nevyspalá po předchozí noci, kdy do dvou v noci pekla. Na pečení si navíc koupila lahvinku vína, aby jí rychleji ubíhal čas – já jsem totiž šel spát sprostě už před půlnocí. Takže si určitě dovedete živě představit, jaké to následující den bylo ;)

Na večeři jsme byli pozváni ke Kuncům, kde jsme se pořádně nadlábli, rozdali si dárky a tak vůbec – však to jistě znáte, jak tato tradice probíhá ;)

Následujícího dne jsme se pustili do uklízení nového bytu (viz. některé z fotek v příloze). Byt jsme našli pomocí serveru Daft.ie, což je nejznámější irský server s nemovitostmi. Máme to teď relativně blízko do centra. O byt se s nikým nedělíme. Jedná se o zařízený 2+1 (1 bedroom apartment), ale s opravdu malou kuchyní. Nájem je vyšší, ale na druhou stranu ušetříme za dopravu, protože do práce / školy nemusíme trajdat autobusem, ale zvládneme to pěšky (cca 20 minut) – což nám navíc šetří čas a to je super.

Na skok do Čech

Mno a v pátek jsme letěli na pár dní do Čech (a návrat na Silvestra), vidět se s rodinami, kamarády a tak vůbec. Čas to byl moc příjemný (i když chvilkami pořádně náročný :) a děkujeme všem, se kterýma jsme se zvládli potkat, že si na nás udělali čas a doufáme, že se nezlobíte, pokud zrovna na vás toho času moc nevybylo.

Pozvánka do Irska

Což si samozřejmě můžete vynahradit tím, že se za námi stavíte v Dublinu ;) Sem tam je možné najít opravdu skvělé ceny. Tak třeba pokud byste letěli s Ryanairem 22. dubna do Irska a 25. zpět do Čech, tak za zpáteční letenku s poplatky dáte 518,- Kč. Bohužel netušíme, jak dlouho tato nabídka vydrží.

A kdyby vám až tak nezáleželo na ceně letenky, tak letos slaví Guiness 250 let existence – oslava svátku sv. Patrika bude opravdu veliká.

Zpět v Irsku

Po návratu jsme se opět pustili do uklízení a dozařizování bytu (viz. opět některé z fotek v příloze, až si říkám jestli nejsme úchylní na pořizováni fotek během uklízení :). Navíc k původnímu vybavení bytu jsme si pořídili botník, psací stolek, skříňku/knihovnu (tři a něco poličky jsou už obsazené knihami) a vysavač.

Pořád jsme však byli offline, což je samozřejmě nepředstavitelné. Nejdřív jsme si mysleli, že si pořídíme ‘kabelový internet’ od místní odnože UPC, což nakonec nevyšlo (přestože jsme měli plnou schránku jejich letáků).

Thank you for your online request unfortunately not all products you requested are available at your address. We can provide you with Digital Television but the Broadband & Digital Phone service is not currently available.

Další varianta byla ADSL a teď od jaké společnosti a kdo se v tom má vyznat? ;) Nakonec jsme si vybrali Eircom (takový místní Český Telecom), i když jsme od něj byli zrazováni. Všechny další společnosti jsou většinou jen prodejci Eircomu a záludně neuvádějí cenu včetně pronájmu telefonní linky. Což je další zajímavá věc: balíček kde je pouze připojení k internetu je dražší než balíček ve kterém maté i telefonováni, s tím, že hovory na pevnou linku po celém Irsku se vám nepočítají.

Naštěstí vše dobře dopadlo a od minulého týdne jsme již online. Teď jen musíme dohonit ten čas bez internetu, probrat se emaily, přečíst si nashromážděné odkazy a doplnit blog (jak právě můžete vidět, toto jsme již zvládli :).

PřílohaVelikost
První uklízení - Obývák a Misha vykukující z kuchyňky124.64 KB
Koupelna97.25 KB
Ložnice100.8 KB
Návrat do Irska - Nový rok162.02 KB
GorTh v akci s gumovými rukavicemi ;)137.21 KB

Mám jen malinký komentář k fotkám, mamka mi vždycky tvrdila, že sednout si doprostředka takového bordela jsem schopná jen já:) Ale jak je vidět, touto zázračnou schopností disponuje víc lidí...


Theme port sponsored by Duplika Hosting.
Domů Back To Top